Akcja Razem na święta

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji „Razem na Święta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jej celem było zachęcenia uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnoty i więzi pokoleniowej. W ramach akcji uczniowie klas I-III w wolnym czasie wykonali piękne kartki świąteczne, natomiast klasy IV-VIII przygotowały ozdoby świąteczne oraz pierniczki.
Przedsięwzięcie to cieszyło się dużym zainteresowanie wśród społeczności uczniowskiej, za co serdecznie dziękujemy. Nasi uczniowie przygotowali piękne prace. Zostały one przekazane mieszkańcom Domu Opieki w Grodzisku Mazowieckim znajdującym się przy ulicy 11 Listopada oraz Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym. Pozostałe kartki trafiły w ręce przedstawicieli urzędów, z którymi nasza szkoła współpracuje.
Akcje tę rozszerzono w czasie ferii szkolnych, pamiętając nie tylko o człowieku, ale również o zwierzętach. Podczas drugiego tygodnia półkolonii uczestnicy zajęć wykonali karmniki i kule z ziarnami, które były symbolem dzielenia się i troską o zwierzęta zimą. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom.
Katarzyna Romańska