Czyściochowa Akademia

Klasa I a w marcu 2021 r. zrealizowała kolejną część programu pod nazwą Czyściochowa Akademia, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Rossmann. Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały krótkie filmy edukacyjne oraz przeprowadzały różnorodne eksperymenty, które mocno działały na wyobraźnię i wzbudzały najwięcej emocji. Uczestnicy zajęć zdobyli dużo ważnych informacji na temat zasad higieny, o których należy pamiętać w czasie korzystania z toalety. Ponadto dzieci na własne oczy zobaczyły, w jaki sposób dłonie przenoszą bakterie i razem ustaliły, jak należy prawidłowo myć ręce. Wspólnie wykonały też plakat, podsumowujący zdobyte informacje, który został umieszczony na stronie: https://www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia. Po zajęciach w szkole dzieci mogły w domu utrwalać zdobytą wiedzę, wykonując wspólnie z rodzicami ciekawe eksperymenty, opisane w otrzymanej książeczce. Była to kolejna okazja, aby ponownie zdobyć kolorowe odznaki w postaci pieczątki.