Czyściochowa Akademia

W kwietniu w klasie Ia został zrealizowany kolejny temat w ramach programu Czyściochowa Akademia. Tym razem dzieci zdobywały wiedzę z zakresu higieny całego ciała. Jak zwykle uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny oraz obserwowali przebieg eksperymentu, a następnie dyskutowali i formułowali wnioski. Wszyscy dowiedzieli się, w jaki sposób można pozbyć się zanieczyszczeń z naszej skóry oraz dlaczego należy stosować odpowiednie kosmetyki do mycia różnych części naszego ciała. Dzieci mogły utrwalić zdobytą wiedzę wspólnie z rodzicami, wykonując w domu kolejne eksperymenty i dzięki temu otrzymać następne odznaki. Zwieńczeniem tej części projektu było zaprojektowanie i wykonanie modelu łazienki, w której z przyjemnością można będzie dbać o higienę całego ciała. Powstały fantastyczne prace, kolorowe i zaskakujące pomysłowością. Kto wie, może wśród pierwszoklasistów znajdują się przyszli projektanci wnętrz!
Zdjęcia kilku prac zostały przesłane na stronę twórców programu Czyściochowa Akademia. Wezmą one udział w kolejnej odsłonie konkursu. Na wybrany projekt łazienki można oddawać swój głos codziennie od 1 do 31 maja na stronie:https://www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia. Zachęcamy wszystkich do głosowania!