I szkolny turniej szachowy

W dniu 21 maja 20121r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Szachowy. Był on uwieńczeniem dwuletniej pracy naszych uczniów w ramach projektu Edukacja przez szachy w szkole oraz uczęszczania wszystkich chętnych dzieci na zajęcia koła szachowego prowadzone w naszej szkole. Turniej sędziował pan Robert Krasiewicz – sędzia szachowy klasy międzynarodowej oraz Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego. Rolę pomocnika sędziego pełnił absolwent naszej szkoły odnoszący wiele sukcesów szachowych – Patryk Michałowski. W turnieju wzięło udział 24 naszych najlepszych młodych szachistów. Dla wielu z nich był to pierwszy turniej w życiu. Uczniowie mieli możliwość zdobycia kategorii szachowych. Pani dyrektor ufundowała piękne puchary, o które dzielnie walczyli nasi uczniowie, natomiast Pan Robert Krasiewicz przekazał dla zwycięzców książki z zadaniami szachowymi. Uczniowie w podziękowania za umożliwienie im udziału w tym szachowym wydarzeniu wręczyli Pani Dyrektor Beacie Boguckiej pamiątkową koszulkę. Pani Dyrektor wiedząc, że potyczki szachowe bardzo wyczerpują zorganizowała w przerwie między partiami smaczny poczęstunek dla naszych uczniów. Dwoje dzieci uzyskało IV kategorię szachową i 12 uczniów V kategorię szachową. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!