Międzynarodowy projekt Emocja. IV moduł Empatia

Dzieci z klasy 1a, 1b, 1c, 3a i 3c ukończyły realizację modułu IV Empatia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego EMOCJA. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmów pod nazwą Moc empatii oraz Smok. Rozbawione, ale też wzruszone dzieci chętnie rozpoczęły rozmowę na temat empatii i emocji, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Następnie uczniowie losowali karteczki, na których opisane były scenki przedstawiające osoby w bardzo różnych sytuacjach i próbowali wczuć się w emocje tych ludzi. Tego dnia dzieci wysłuchały również opowiadania pt. Pluszowy tygrysek, a także nauczyły się Piosenki o pomaganiu ludziom. Ponadto narysowały swoją emocję oraz wykonały empatyczne okulary. Nie zabrakło też oczywiście zadań z kodowania. Dużo radości wywołało grupowe rysowanie Emocjaczy. Dzieci z zaskoczeniem odkryły, że choć stworki rysowane były na podstawie tych samych poleceń, wyglądają zupełnie inaczej. W ramach realizacji modułu IV uczniowie obchodzili też Dzień kolorowej skarpetki. Wykonali wówczas kolorowe skarpetkowe pacynki oraz ubrali skarpetki nie do pary. Realizacja zadań z modułu Empatia wywołała, jak zawsze, wiele pozytywnych emocji.