Kod do przyszłości

Od września 2020 r. w klasie I a realizowany jest projekt KOD DO PRZYSZŁOŚCI. W czasie zajęć uczniowie ze specjalnych klocków Lego Education WeDo 2.0 konstruują różnego typu roboty, a następnie wykorzystując tablety, uczą się programowania. Właściwie zaprogramowane roboty poruszają się w różnym tempie, wydają dźwięki, migają światełkami, zatrzymują się przed przeszkodami itp. W czasie zajęć dzieci poszerzają również swoją wiedzę ogólną, np. dotyczącą lotów kosmicznych, planet, trzęsień ziemi, budowy i funkcji wiatraków. Jak dotąd dzieci zbudowały i zaprogramowały: samochód wyścigowy, symulator trzęsienia ziemi, łazik marsjański oraz wiatraczek. Konstruowanie i programowanie robotów jest dla dzieci nie tylko nauką, ale też świetną zabawą.