KONKURS LEKTUROWY – PRACA KONKURSOWA

Niezwykłą pracę konkursową dotyczącą wybranej lektury przygotowały dwie uczennice z naszej szkoły Zuzanna Wężowczyk i Oliwia Stępień z klasy 8b i wzięły udział w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POLONISTYCZNO- ARTYSTYCZNEGO PT.: „ODKRYJ LEKTURY … NA NOWO”. Reprezentowały naszą szkołę po tym jak nakręciły i zmontowały film na podstawie dramatu Adama Mickiewicza „Dziady” cz. II. Mieliśmy nadzieję na sukces, bo praca ósmoklasistek zaskakuje formą, pomysłowością i ogromnym warsztatem aktorskim. Wszystkie efekty były ich pomysłem, same zadbały o właściwą scenografię, rekwizyty i stroje. Z przykrością przyjęliśmy wiadomość od organizatorów, że film nie zakwalifikował się do finału, ale pragniemy podzielić się ich pracą na forum szkoły.

Życzę miłego odbioru!
szkolny koordynator konkursu

Aneta Ruszkiewicz