Międzynarodowy projekt Emocja. Moduł III – Moc słów.

Klasy: Ia, Ib, Ic, IIIa i IIIc w lutym zrealizowały moduł III – Moc słów w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja. Zajęcia rozpoczęły się od zaśpiewania i zilustrowania ruchem piosenki Moc słów, co wszystkich wprowadziło w dobry nastrój. Następnie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały Bajki o ciepłym i puchatym. Opowieść zrobiła na nich duże wrażenie i pomogła zrozumieć, jak wielki wpływ na życie i samopoczucie każdego człowieka, mają słowa i czyny innych ludzi. Następnie uczniowie w grupach zastanawiali się nad znaczeniem wydrukowanych na karteczkach, różnorodnych wyrazów. Szybko wypełnili magiczny worek wyłącznie dobrymi słowami, a następnie zilustrowali wybrane z nich. Wiele emocji wywołał nieznany wcześniej eksperyment z ryżem oraz zadanie związane z kodowaniem. Po pokolorowaniu odpowiednich pól, oczom dzieci ukazało się serduszko, wszystkim kojarzące się oczywiście z czymś ciepłym i puchatym. Bardzo ważne było też spotkanie z psychologiem – panem Michałem Borkowskim, który w atrakcyjny i przystępny sposób pokazał dzieciom, w jaki sposób poradzić sobie z problemem dokuczania.
Na koniec tych niezwykle emocjonujących zajęć wszyscy uczniowie obiecali, że będą starać się, aby na świecie było jak najwięcej dobrych i pięknych słów oraz czynów.