MIĘDZYSZKOLNE MISTRZOSTWA SZYBKIEGO MNOŻENIA

Uczniowie z klas I – III naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Szybkiego Mnożenia, których tegorocznym organizatorem była Fundacja ELEMENTIS. Konkurs miał trzy etapy: klasowy, szkolny i międzyszkolny o zasięgu międzynarodowym. W finale udział wzięło 808 uczniów ze 106 szkół. Zarejestrowani uczniowie logowali się na specjalnej platformie konkursowej. Każdy z finalistów miał 5 minut na wykonanie jak największej liczby działań z mnożenia w zakresie 100. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki, ponieważ zwycięzca w kategorii klas pierwszych wykonał 256 poprawnych działań, w kategorii klas drugich – 290, a w kategorii klas trzecich aż 351 działań w ciągu 5 minut.
W naszej szkole w etapie finałowym konkursu wzięło udział 18 uczniów z klas I – III. Najwyższy wynik w klasyfikacji generalnej uzyskał Alan Kuciński z klasy 1a ( 17 miejsce w kategorii klas pierwszych) oraz Dawid Wintmiller z klasy 3b (18 miejsce w kategorii klas trzecich). Wszyscy finaliści wykazali się nie tylko bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, ale także umiejętnością niezwykle szybkiego wpisywania wyników działań na klawiaturze. Doceniając wiedzę i zaangażowanie naszych uczniów, postanowiliśmy nagrodzić najlepszych z nich w każdej kategorii.

Klasy I:
MISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Alan Kuciński, kl. 1a
I WICEMISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Jan Szamburski, kl. 1a
II WICEMISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Kornelia Czarnecka, kl. 1c

Klasy II:
MISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Liliana Ostaszewska, kl. 2c
I WICEMISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Kamila Zenoberg, kl. 2c
II WICEMISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Nina Sawińska, kl. 2c

Klasy III:
MISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Dawid Wintmiller, kl. 3b
I WICEMISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Kamil Wasiak, kl. 3c
II WICEMISTRZ SZKOŁY W MNOŻENIU W ZAKRESIE 100 – Bartłomiej Zagórski, kl. 3b

Gratulujemy laureatom konkursu! Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w tegorocznych zmaganiach i zapraszamy ponownie w przyszłym roku szkolnym!