Pasowanie na czytelnika

10 czerwca uczniowie klasy I a zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Zanim to jednak nastąpiło, pani bibliotekarka przekazała dzieciom wiele ważnych informacji na temat biblioteki. W czasie rozmowy uczniowie musieli też udowodnić, że wiedzą, w jaki sposób należy dbać o książki. Dzieci oglądały zgromadzone w bibliotece zbiory, m.in. przeglądały czasopisma, np. znany wielu pokoleniom Świerszczyk. W końcu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Po nim dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książeczki i otrzymały pamiątkowe zakładki. Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo podekscytowani i chcieli koniecznie od razu zacząć czytać wypożyczone przez siebie książki. Trudno było odmówić tej prośbie, dlatego po powrocie do klasy dzieci przez kilka minut mogły poznawać przygody książkowych bohaterów. Mamy nadzieję, że uczniowie klasy I a będą często odwiedzać szkolną bibliotekę, a książki staną się ich wiernymi przyjaciółmi.