Podróże bliskie i dalekie

W maju dzieci z klasy 1a uczestniczyły w kolejnych dwóch wyprawach w ramach realizacji innowacji pod nazwą Podróże bliskie i dalekie. Tym razem odwiedziły Peru w Ameryce Południowej oraz Papuę – Nowa Gwineę, państwo położone na jednej z wysp Oceanii. Punktem wyjścia obu spotkań było odczytanie przez nauczyciela fragmentów książek z serii Nela mała reporterka, czemu towarzyszyło wyświetlanie prezentacji zdjęć. Następnie dzieci wskazywały na mapie świata państwa będące celem podróży, w aplikacji See More oglądały filmiki przybliżające im odwiedzane kraje oraz wykonywały w grupach różnorodne zadania. Wszystkie te działania pozwoliły uczniom zdobyć wiele informacji na temat Peruwiańczyków, ich życia codziennego, hodowli lam i alpak, a także tajemniczego miasta Machu Picchu. Dzieci sporo dowiedziały się również o mieszkańcach Papui – Nowej Gwinei oraz o porastającej kraj dżungli, w której spotkać można m.in. kangury nadrzewne i niezwykłej urody ptaki. Nie zabrakło też oczywiście zadań plastycznych. Dzieci wykonały przepiękne, kolorowe, rajskie ptaki, a także lamy przystrojone w tradycyjny, peruwiański sposób. Na koniec dzieci wzięły udział w quizie, którego rozwiązywanie wywołało wiele emocji.