Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Klasa 2a właśnie zakończyła realizację edycji wiosennej projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.W drugiej części projektu zajęliśmy się analizą piramidy zdrowego żywienia oraz walorami, jakie niesie za sobą picie wody. Uczniowie dopasowali ilustracje do odpowiednich pięter piramidy i nauczyli się właściwie komponować posiłki. Poznali znaczenie wody dla życia człowieka, roślin i zwierząt. Korzystaliśmy podczas zajęć z aplikacji na telefon, która po zeskanowaniu kodu informowała nas o składzie danego napoju i pozwoliła ocenić jego wartość. Były konkursy z medalami i quizy wiedzy. Gościliśmy podróżnika pana Pawła Szustakiewicza, który opowiedział nam o znaczeniu wody i jej trudnym dostępie w niektórych częściach świata. Na koniec przygotowaliśmy gazetkę, która informuje o zasadach picia wody i zawiera wymyślone przez nas hasła, które pomogą nakłonić do picia wody osoby, które mają do niej niechęć. Zapraszamy do zapoznania się z naszą gazetką przy sali nr 4.