Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Klasa 2A zakończyła właśnie etap jesienno-zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie poznali walory odżywcze warzyw i owoców i ich znaczenie w codziennej diecie ucznia klasy drugiej. Uczniowie podczas zajęć badali owoce i warzywa za pomocą wszystkich zmysłów, największą trudność stanowiło rozpoznawanie smaków warzyw i owoców za pomocą zmysłu smaku, okazało się, że jabłko może smakować podobnie jak kalarepa, a pozbawienie możliwości używania węchu „wyłącza ” nasz zmysł smaku. Dzieci urządziły konkurs na zjedzenie cytryny bez skwaszenia miny, co nie jest możliwe, jak się okazało 🙂 Odbył się też klasowy konkurs na plakat promujący jedzenie warzyw i owoców, uczniowie wykonali plakat pt.”Kolorowo znaczy zdrowo” i wymyślili hasło zachęcające do zdrowego odżywiania. Zapraszamy do oglądania prac, które wywieszone są na tablicy przy sali numer 4. Szukaliśmy też sposobu, jak zamienić cukier na zdrowe i pyszne przekąski i udało się! Przygotowaliśmy zdrową lemoniadę owocową oraz pyszne ciasteczka owsiane. Jeśli chcecie zamienić słodycze na coś zdrowego i pożywnego, a słodkie napoje na coś odżywczego oto przepisy:

Lemoniada
2 pomarańcze
2 cytryny
kilka listków mięty
1 grejpfrut
1l wody mineralnej
2 łyżki brązowego cukru lub miodu naturalnego
Wyciśnij sok z owoców, przelej do dzbanka, wlej wodę mineralną, dodaj cukier/miód i kilka listków świeżej mięty. Wszystko wymieszaj. Smacznego 🙂

Ciasteczka owsiane
1,5 szklanki płatków owsianych,
0,5 kostki miękkiego masła,
2 jajka,
2 czubate łyżki mąki pszennej,
4 łyżki cukru trzcinowego
płaska łyżeczka proszku do pieczenia,

Wszystkie sypkie składniki umieszczamy w misce i mieszamy, dodajemy masło i jajka, dokładnie mieszamy łyżką, następnie na blasze wyłożonej papierem do pieczenia układamy w odległości spłaszczone kulki ciasta. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C i pieczemy aż się zarumienią. Im ciasteczka są cieńsze, tym będą bardziej chrupiące. Powodzenia!