Ślubowanie uczniów klas pierwszych

27 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zdać swój pierwszy egzamin. Na początku dzieci pięknie zaśpiewały hymn szkoły, a potem udały się w podróż do pięciu krain, w których wykonały różnorodne zadania. W czasie pobytu w KRAINIE „MOJA OJCZYZNA” pierwszoklasiści udowodnili, że wiedzą, co to jest Polska, jakie są polskie symbole narodowe oraz co to znaczy być Polakiem. Z kolei w KRAINIE MĄDROŚCI dzieci mogły pokazać, że potrafią już trochę czytać, liczyć, pięknie rysują, śpiewają oraz znają przyrodę. W KRAINIE BEZPIECZEŃSTWA uczniowie zaprezentowali, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i chodnikach. Z kolei w czasie pobytu w KRAINIE ZDROWIA pierwszoklasiści udowodnili, że wiedzą, co robić, aby być sprawnym i zdrowym. Podróż zakończyła się w KRAINIE „WZOROWY UCZEŃ”, w której dzieci pokazały, w jaki sposób należy właściwie zachowywać się w szkole.
Po wykonaniu wszystkich zadań zaproszeni gości zgodnie potwierdzili, że pierwszoklasiści świetnie zdali swój pierwszy egzamin. Teraz można już było przejść do najważniejszej części uroczystości. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie odbyło się pasowanie na ucznia. Zgodnie z tradycją szkoły aktu pasowania dokonała osobiście pani dyrektor. Tym samym pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefy Joteyko w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie dzieci otrzymały tarcze szkolne oraz pamiątkowe dyplomy, a także upominki ufundowane przez radę rodziców.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Agnieszka Gimbut

Powyższa relacja jest zamieszczona na stronie internetowej z pewnym opóźnieniem. Wynikło ono z oczekiwania na zdjęcia z uroczystości.