Święto Drzewa dla zwierząt w SP4

W tym roku uczniowie klasy 6a zaprosili chętne klasy z naszej szkoły do wzięcia udziału w ekologicznym programie Święto Drzewa dla zwierząt. Uzyskaliśmy zgodę Pani dyrektor Beaty Boguckiej na obsadzeni e i upiększenie jednego pustego trawnika przy naszej szkole od ulicy Poniatowskiego.

Dołączyliśmy w ten sposób do 18. edycji programu Klubu Gaja Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Każda z klas mogła posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy, pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi. Zgłosiliśmy się do udziału w programie.

Ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa odbyła się 9 października 2020 roku w Warszawie, a u nas również 9 października chętne klasy mogły zasadzić swoje drzewo, za które jej uczniowie od tego momentu stali się odpowiedzialni.

W ramach programu różne drzewa i krzewy, trawy posadzili uczniowie z osiemnastu klas:
1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 3a, 3c, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7d, 8a, 8b

Serdeczne podziękowania pragnę przesłać również Radzie Rodziców, która przychylnie rozpatrzyła prośbę o sfinansowanie sadzonek. Niech drzewa będą dla nas źródłem inspiracji, jak żyć w zgodzie z przyrodą! 

Aneta Ruszkiewicz – wychowawca klasy 6a