„Woda i wyprawa na kilka kontynentów”

Skąd się wzięła woda? Jak chronić i dbać o wodę? Jaki jest największy wodospad na świecie? Czym się zajmuje ZwiK? Co to znaczy zwierzę wodne?

Te i wiele innych ciekawostek poznały w trakcie semestru klasy 1-3 w ramach edukacji ekologiczne realizowanej wspólnie z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim oraz Fundacją W Podróży. Poznaliśmy rolę wody w przyrodzie oraz działania naszych Wodociągów. Zastanowiliśmy się co my, najmłodsi mieszkańcy Grodziska, możemy zrobić aby dbać o wodę. Wybraliśmy się także na filmowe spotkanie z naszymi ulubionymi zwierzątkami morskimi – delfinami – i dowiedzieliśmy się dlaczego delfin zawsze się uśmiecha … a czy Wy wiecie dlaczego :)?

Zajęcia trafiły do ponad 200 uczniów i zostały skoordynowane przez Panią Mirosławą Kępka oraz wychowawców klas edukacji wczesnoszkolnej. Każde spotkanie było okazją do dziesiątek dodatkowych pytań uczniów. Naszych wychowanków zaangażowaliśmy w temat organizując m.in. konkursy plastyczne z ekologicznymi nagrodami 🙂

Już czekamy na kolejne spotkania edukacji ekologicznej w nowym roku szkolnym …