Wycieczka klas 3

28 września 2020 r. klasy trzecie wybrały się na ciekawą wycieczkę do Placówki Oświatowo-Wychowawczej „Pinokio” w Słomczynie. Podczas pobytu w placówce dzieci poznały podstawowe gatunki drewna oraz ich zastosowanie ze względu na właściwości. Zapoznały się z budową pnia drzewa. Były z wizytą w Starej Pracowni, gdzie odbyła się prezentacja ręcznych narzędzi do obróbki drewna oraz starych wyrobów drewnianych używanych w gospodarstwach domowych. Dzieci poznały również maszyny tartaczne oraz stolarskie. Na oczach dzieci stolarz dokonał przemiany pnia drzewa w deseczkę używaną w gospodarstwie domowym. Ciekawą atrakcją dla dzieci było wykonanie własnych prac z elementów drewnianych i drewnopochodnych z użyciem papieru ściernego, kleju, wiórek i kory. Na zakończenie wycieczki dzieci piekły kiełbaski na ognisku w Drewnianej Chacie, a następnie bawiły się w różne zabawy edukacyjne na świeżym powietrzu. (tekst: M. Kępka)