1 września 1939- Pamiętamy!

Pierwszy września to nie tylko pierwszy dzwonek na szkolnych korytarzach i spotkanie społeczności szkolnej po wakacyjnym odpoczynku. Tego dnia zawsze w Polsce oddajemy hołd i pamięć Obrońcom z 1939 roku oraz wszystkim Ofiarom II wojny światowej.
Podobnie, jak w latach ubiegłych, nasze miasto uczciło 83 rocznicę tego tragicznego wydarzenia w historii Polski, Europy i całego Świata.
W uroczystościach miejskich naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Gabriela Nieszporek, Oliwia Szwarczewska oraz Paweł Wojciechowski z klasy 8a wraz z opiekunem, p. Sylwią Regowską oraz harcerze z IV Szczepu ZHP im. Dzieci Walczącej Warszawy pod opieką druhny – p. Aleksandry Kapuściak. Wśród obecnych harcerzy byli następujący uczniowie: Zosia Borowska z klasy 3c, Gabrysia Żelechowska z klasy 6b, Tymoteusz Czajkowski i Krystian Zagrajek z klasy 6a.
Nasi uczniowie wzięli udział we Mszy Św. w Kościele Św. Anny, po której wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty na Mogile Obrońców Ojczyzny z 1939 roku.
Słowa podziękowania dla rodziców naszych uczniów, obecnych na tej podniosłej uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.