Obchody Dnia Edukacji Narodowej w SP 4

W piątek 14 października 2022r. w Dniu Edukacji Narodowej, w naszej szkole ,tradycyjnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, z udziałem Dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, pocztu sztandarowego oraz licznie zebranej grupy rodziców i dziadków, którzy towarzyszyli naszym nowym uczniom, w tak ważnej i wzruszającej dla wszystkich uroczystości.
Po krótkiej części artystycznej i sprawdzeniu wiedzy oraz umiejętności pierwszoklasistów, nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie pasowanie pierwszoklasistów .
Po części oficjalnej klasy pierwsze udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W tym roku, Święto Edukacji, miało szczególny charakter, ponieważ w ramach lokalnego projektu ”Drzewa Pamięci”, na terenie szkoły, posadzono ”Żywy pomnik przyrody dla przyszłych pokoleń”, upamiętniający 500-lecie Grodziska Mazowieckiego.
To symboliczne zasadzenie drzew, w obecności, m.in. naszych najmłodszych uczniów, przywróciło wspomnienie obchodzonych przed 7 laty obchodów 80-lecia naszej ”Czwóreczki” oraz uzmysłowiło wszystkim zebranym, jak ważne jest pielęgnowanie własnej historii i tradycji.
Miło nam również poinformować, że w czasie tegorocznych, miejskich uroczystości obchodów Święta Edukacji Narodowej, poza tradycyjnymi nagrodami, wyróżnieniami dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, w tym ważnym dla naszego miasta roku kalendarzowym, wręczono odznakę -„Złotą Bogorię”. Nagrodę przyznaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki otrzymały osoby, których działalność zawodowa i społeczna przyczyniła się do rozwoju lokalnej Oświaty. Wśród wyróżnionych znalazły się panie: była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Pani Elżbieta Stępień, Dyrektor nieistniejącego już Gimnazjum nr 1 oraz była wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 – Pani Joanna Kozdrak oraz wicedyrektor ZSP nr 1 ds przedszkola-Pani Renata Prędkopowicz. Nagrodzonym gratulujemy – bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że wieloletnia praca Pań na rzecz rozwoju naszego szkolno-przedszkolnego środowiska w Łąkach oraz całej grodziskiej Oświaty, została doceniona przez władze samorządowe Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Na koniec, słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zorganizowali i pomogli w przygotowaniach szkolnych uroczystości ślubowania klas pierwszych- wychowawczyniom: p. Beacie Ubych –Bień(kl.1a), p. Mirosławie Roman(kl.1b), p. Grażynie Kaczorowskiej (kl.1c) oraz rodzicom, którzy zadbali m.in. o dekorację/wystrój sali gimnastycznej, a także zorganizowali poczęstunek. Podziękowania kierujemy również do Pana Henryka Karczewskiego, który zapewnił w tym dniu, obsługę techniczną tej szkolnej uroczystości.
Bardzo dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców za zakup pamiątkowych, kolorowych kuferków na podręczniki/zeszyty oraz tabliczek do nauki pisania.
Wszystkich Państwa zapraszamy do fotorelacji z tego uroczystego dnia, który przeszedł już do historii naszej szkoły.