Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Klasa 2b rozpoczęła przygodę z podróżowaniem przez czytanie od omówienia lektury „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Uczniowie uzupełnili lekturniki zapisując metryczkę książki i ilustrując ulubione przygody głównego bohatera. W oparciu o lekturę powstały ciekawe gry planszowe oraz plakaty zachęcające do przeczytania książki. Wspólnie z innymi klasami uczestniczącymi w projekcie stworzyliśmy półkę bookcrossingowa z książkami gotowymi do podróży. Wyruszyliśmy też w czytelnicza podróż do Wrocławia, gdzie Elf znalazł swój dom. Odbyliśmy wirtualną wycieczkę po mieście i stworzyliśmy ilustrowany przewodnik prezentujący najciekawsze miejsca Wrocławia.


Klasa 3c zrealizowała moduł I projektu Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Uczniowie wykonywali różne zadania w oparciu o książkę Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Pierwszym zadaniem jakie wszyscy poczynili było uzupełnienie lekturników. Następnym zadaniem było spakowanie walizki i wybranie się w podróż niedaleko, bo do samej Łodzi. Przy okazji uczniowie zgromadzili niezbędne materiały, które umieścili w kolorowym kartonie i tak powstały „Lekturki w pudełku”. Każdy wylosowany przedmiot stał się możliwością do przypomnienia ciekawych wydarzeń z życia samego Juliana. Kolejnym etapem było stworzenie akcji bookcrossingowej – książek w podróży. Chętni uczniowie przynosili z domu przeczytane już książki, którymi podzielili się z kolegami z innych klas. Dzięki temu książki magicznie krążyły od ucznia do ucznia. Ostatnim zadaniem było odwiedzenie biura turystycznego i wykonanie broszurek dla turystów, które miały zachęcić do odwiedzenia miasta Łodzi.


Klasa 2c zrealizowała pierwszy moduł projektu. Lekturę jaką omawialiśmy to „Sposób na Elfa”, którego autorem jest Macin Pałasz.
Zadania które wykonaliśmy:

  • uzupełnienie lekturników
  • udział w akcji booksingowej, która polegała na przyniesieniu książek i wymianie z kolegami
  • pokaz mody – uczniowie przebrali się za swojego ulubionego bohatera omawianej lektury
  • podróż po Wrocławiu – przewodnik turystyczny.