Gala Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Patria Nostra” (Region Wschód)

21 października w kinotece PKiN w Warszawie odbyła się uroczysta Gala VII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ” Patria Nostra” (Region Wschód)W konkursie wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Młotkowskiej. Prace nad konkursem rozpoczęły się wiosną zeszłego roku szkolnego, a zakończyły we wrześniu w bieżącym roku szkolnym. Konkurs polegał na zrobieniu filmu dotyczącego wydarzenia z wybranego spośród 8 proponowanych ważnych dat z naszej historii. Drużyna Michała i Adama wybrała datę otrzymania pierwszego medalu przez Adama Małysza w skokach narciarskich, a drużyna z klasy 6a rocznicę bitwy pod Stoczkiem z powstania listopadowego. Na 91 zgłoszonych prac wyłoniono 20 najlepszych. Drużyna Michała Sobczaka z byłej klasy 8d i Adama Sobaczaka z klasy 7a zajęła 13 miejsce (13 jednak szczęśliwa) drużyna w skład której weszli Janek Kwiatkowski, Asia Paczóska i Gabrysia Szymaniak z klasy 6a zajęła 22 miejsce. Serdeczne gratulacje i zachęta do udziału w VIII edycji konkursu. Warto, nagrody wspaniałe no i prestiż  bo konkurs wykracza poza Polskę, bierze w nim udział także Polonia z innych państw. Patronat zacny, począwszy od Ministerstw po marszałka województwa i kuratora oświaty.