Historyczne memy uczniów 5b

Na historii staramy się uczyć niekonwencjonalnie.
Poza standardową wiedzą historyczną czyli datami, nazwiskami i bitwami nasi uczniowie w sposób kreatywny i nowoczesny interpretowali dokonania i życiorysy naszych bohaterskich przodków. Zdaniem uczniów klasy 5b Mieszko I zasługuje na wyższy nominał banknotu a Bolesław Chrobry za krótko cieszył się z królewskiej korony.
Uczniowie wykazali się dużą gorliwością i pracą. Zaczynali od pomysłu i jego projektu a następnie musieli znaleźć odpowiednie zdjęcie, obrobić je w programie komputerowym i dopasować do historycznych faktów.
Poniżej na zdjęciach mamy przykład korelacji historii i informatyki połączonych z zajęciami kreatywnego i krytycznego myślenia. Uczniowie, którzy woleli wykazać się zdolnościami manualnymi wykonywali mem plastycznie.