Innowacja „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” w klasie 1a – podsumowanie

Klasa 1a zakończyła realizację innowacji pod nazwą „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE – międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój twórczości i kreatywności”. W każdym miesiącu dzieci wykonywały jedno zadanie plastyczne. W swoich pracach nie korzystały z szablonów, kolorowanek oraz różnorodnych gotowych elementów, np.: cekinów, papierowych talerzyków, rurek czy płatków kosmetycznych. W projekcie akcent był postawiony na twórczy styl edukacji plastycznej, bazujący na wyobraźni i pomysłowości dzieci. Swobodna ekspresja twórcza miała im dać radość, umożliwić rozładowanie ewentualnych napięć emocjonalnych, a przy tym rozwijać kreatywność i umożliwić eksperymentowanie z różnorodnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi.

Ostatnie trzy zadania, które wykonały dzieci były następujące:

  1. EGZOTYCZNE PTAKI – rysowanie suchymi lub olejnymi pastelami,
  2. WIOSENNE KWIATY – malowanie konturów czarnym tuszem, kolorowanie kredkami,
  3. NA ŁĄCE – malowanie farbami akwarelowymi na cieniutkiej białej kartce.

Efekty tych ostatnich, wiosennych, artystycznych działań widoczne są na poniższych zdjęciach.

Agnieszka Gimbut