KONCERT PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w wykonaniu dzieci z klasy 3a

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Agnieszki Gimbut przygotowali KONCERT PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH. 8 listopada z uwagą i ze wzruszeniem wysłuchali go zaproszeni na ten wieczór do szkoły goście, a 9 listopada dzieci z klas I – III.

W czasie koncertu trzecioklasiści zaśpiewali trzynaście utworów, które powstały w niezwykle trudnych dla Polaków latach, kiedy Polska była pod zaborami.  Były to piosenki, które towarzyszyły żołnierzom w czasie walk o odzyskanie niepodległości, piosenki podnoszące na duchu i umacniające poczucie polskości.  Podczas koncertu zabrzmiały m.in.: „Legiony”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”, „Płynie Wisła, płynie”, „Białe róże” i „Piechota”. Koncert zakończył się wspólnym zaśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” – pieśni patriotycznej powstałej pod koniec XVIII wieku, która w 1927 roku stała się hymnem państwowym.

Zdjęcia zostały zrobione aparatem fotograficznym, zakupionym z programu #Laboratoriaprzyszlosci, #Laboratoria Przyszłości