Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki – moduł III

W III module projektu Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki klasą 1b wysłuchała lektury ” Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. Wędrując po Mapie Karier w Mieście Zawodów uczniowie wyszukiwali informacji dotyczących zawodu strażaka. Na podstawie lektury i zdobytej wiedzy wykonali w grupach lapbooki. Odbyła się również lekcja pod chmurką, podczas której uczniowie popisywali się pięknym czytaniem i prezentowali scenki z udziałem pacynek.


Klasa 2a zrealizowała moduł III projektu Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Tym razem uczniowie wykonywali różne zadania w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke pt. Detektyw Pozytywka. Na początku wszyscy uzupełnili lekturniki. Potem dzieci w grupach wykonały zadanie pod nazwą Lektura na wieszaku. Kolejnym etapem było poruszanie się po Mieście zawodów i poszukiwanie informacji na temat zawodu detektywa. Moduł zakończył piknik czytelniczy, w czasie którego dzieci prezentowały swoje ulubione książki, wykonywały portret głównego bohatera oraz oczywiście czytały fragmenty przyniesionych książek.