Majowe święta

Maj, to szczególny miesiąc, pełen ważnych dat w polskim kalendarzu.
Po dwóch latach pandemii, możemy wspólnie świętować i uczestniczyć w różnych uroczystościach związanych z historią Polski oraz w ramach obchodów 500-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.
W tym roku szkolnym, po długiej przerwie, odbyły się m.in. uroczyste obchody z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W lokalnych uroczystościach z udziałem władz samorządowych , przedstawicieli różnych instytucji i środowisk oraz mieszkańców, naszą szkołę reprezentował poczet szkolny w składzie: Anna Figacz i Emilia Karasiewicz z kl. 8c oraz Franciszek Adamski z kl. 8d, z opiekunem p. Sylwią Ręgowską.
Wśród licznej grupy uczestników wydarzenia, znaleźli się również inni uczniowie z naszej społeczności szkolnej, którzy aktywnie włączyli się w uświetnienie uroczystości (w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej wzięła udział Adrianna Ziętek z kl.8a,a w miejscowej Grupie Artystycznej Tambumajorek – Maja Gwiazda zkl.6b). Warto też dodać, że w ramach tygodnia ”służb mundurowych”(od 1 do 6 maja), w utworzonym miejskim obozie „Grodzisko” w Parku Skarbków, naszą szkołę reprezentowali harcerze z IV Szczepu ZHP im . Dzieci Walczącej Warszawy, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i realizację pełnego atrakcji programu dla miłośników harcerskiego, obozowego życia.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji