Mazowiecki talent w naszej szkole!

Wybitnym osiągnięciem może się pochwalić uczennica klasy 7a, Alicja Paczóska. W tym roku szkolnym wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym., który składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Alicja pomyślnie przeszła przez wszystkie szczeble tego wymagającego i trudnego konkursu i uzyskała tytuł LAUREATKI, co dla uczennicy klasy siódmej jest ogromnym sukcesem, ponieważ w zakresie konkursu znalazły się zagadnienia z klasy ósmej poszerzone o zagadnienia spoza podstawy programowej. Uczennica ten materiał opanowała w kilka miesięcy pod kierunkiem Pani Marii Faliszewskiej. Spośród blisko 270 uczestników etapu rejonowego w finale wzięło udział 71 uczestników i nasza uczennica znalazła się w gronie 26 laureatów, pozostałych 45 miało niższy wynik i zgodnie z regulaminem konkursu uzyskali status finalisty. W przyszłym roku już jako absolwentka naszej szkoły Alicja będzie miała pierwszeństwo w rekrutacji do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej, bo taki przywilej mają laureaci konkursów organizowanych z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów!
wychowawczyni klasy 7a Aneta Ruszkiewicz