Miejskie obchody Święta Niepodległości

Podobnie jak w ubiegłych latach, lokalne obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości, rozpoczęły się od uroczystego przemarszu pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych oraz licznie zebranych mieszkańców miasta, na Plac Zygmunta Starego, gdzie wspólnie, w samo południe, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. W ten symboliczny sposób Grodzisk przyłączył się do ogólnopolskiej akcji patriotycznej: ”Niepodległa do Hymnu”.
Po tej części uroczystości została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, po której wszyscy udali się pod Pomnik Wolności, aby złożyć kwiaty i z chwilą zadumy pomyśleć, o bohaterach, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Wśród licznej grupy dzieci i młodzieży, byli także przedstawiciele naszej szkolnej społeczności. W tym uroczystym dniu szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Tomasz Mirż (kl.8a), Julia Szeliga (kl.8b)i Otylia Stawicka (kl.8c), z opiekunem, p. Sylwią Ręgowską. Ponadto, jak zwykle na uroczystości stawiła się drużyna harcerska IV Szczepu ZHP im. Dzieci Walczącej Warszawy, w której skład weszli m.in. Krystian Zagrajek(kl.6a), Mateusz Zyzek(kl. 6a), Gabriela Żelechowska (kl.6b) i Julia Janiszewska(kl.4a).
Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła grodziska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zaś swoim występem całość uświetniła lokalna Grupa Artystyczna Tambumajorek, wśród których znalazły się również uczennice z naszej szkoły: Maja Gwiazda (kl 6a) oraz Aleksandra Trzcińska (kl.5c).
To wspólne świętowanie ponownie pokazało, jak ważne jest pielęgnowanie własnej historii i tradycji, jak ważna każdego dnia jest zgoda, jedność oraz wspólna praca dla dobra naszej umiłowanej Ojczyzny.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji :