Uroczyste otwarcie Strefy Rodzica

Uroczyste otwarcie Strefy Rodzica

Uroczyście wracamy z cyklem spotkań dla rodziców z dziećmi organizowanych w ramach Strefy Rodzica. Do udziału w wydarzeniach zachęcamy mamy, tatusiów, tych, którzy dopiero planują założenie rodziny, opiekunki i opiekunów. 

Serdecznie zapraszamy na spotkania tematyczne dla osób planujących powiększenie rodziny, interesujących się tematyką z zakresu „świadomego wychowywania dzieci”, a także rodziców dzieci w każdym wieku!

Podczas spotkań będziemy poruszać różnorodne tematy zarówno dotyczące dzieci, jak i dorosłych. Zyskamy wiedzę z zakresu pielęgnacji oraz żywienia dziecka, rozwoju poprzez zabawę, a co najważniejsze – jak zbudować trwałą relację opartą na komunikacji oraz poczuciu bezpieczeństwa, a także zaufaniu. Przepis na szczęśliwe dziecko zaczyna się od szczęśliwych rodziców – jak to zrobić? Jak znaleźć przestrzeń dla siebie? Jak radzić sobie z wyzwaniami dotyczącymi wychowywania dziecka? Te i wiele innych tematów poruszymy podczas spotkań.

Przyjdź i poznaj inny wymiar świadomości bycia rodzicem!

STREFA RODZICA to miejsce akceptacji, merytorycznej dyskusji i pełne empatii, dlatego każdy poczuje się tutaj swobodnie.

Na uroczyste otwarcie Strefy Rodzica zapraszamy 6 września (środa), godz. 14:00

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

(II p. Mediateki)

przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Będzie to otwarte spotkanie, w ramach którego będzie można się zapisać do Strefy Rodzica na semestr jesienno-zimowy. Zapoznamy się też z tematyką i kalendarzem spotkań, przedstawimy misję oraz wizję grupy, omówimy zasady, poznamy się i zweryfikujemy nasze potrzeby. Będzie też możliwość porozmawiania ze specjalistami – fizjoterapeutką, psycholożką dziecięcą i logopedą.

Do zobaczenia w bibliotece!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Kolejne spotkania:

6.09, godz. 14:00-16:00 Uroczyste otwarcie Strefy Rodzica

23.09, godz. 10:00-12:00 Zabawa a rozwój dziecka

11.10, godz. 14:00-16:00 Zarządzanie czasem dla rodziny

28.10, godz. 10:00-12:00 Spotkanie z Tomaszem Krupą,  autorem serii o „Expertusiu”

8.11, godz. 14:00-16:00 High Need Baby – wrażliwe dziecko

25.11, godz. 10:00-12:00 Siedem dróg do mózgu – sensoryka

16.12, godz. 10:00-12:00 Fotograficzna sesja świąteczna dla rodzin i spotkanie „Prezenty dla dziecka”.   Zajęcia prowadzić będzie Małgorzata Przybylska

Koordynatorką Strefy Rodzica jest Magdalena Suchocka m.suchocka@biblioteka.grodzisk.pl