Widowisko MUZYCZNE WĘDRÓWKI PO POLSCE w wykonaniu dzieci z klasy 2a

Uczniowie klasy 2a przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Gimbut, a następnie przedstawili zaproszonym gościom widowisko pod nazwą MUZYCZNE WĘDRÓWKI PO POLSCE. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę „Jest takie miejsce, Polska”. Następnie rozpoczęła się muzyczna podróż przez różne regiony naszego kraju. Pierwszym przystankiem było Mazowsze. Zgromadzeni goście usłyszeli pieśń skomponowaną przez Fryderyka Chopina pt. „Życzenie” oraz utwór „Furman” z repertuaru zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE. W czasie dalszej wędrówki dzieci zaśpiewały następujące piosenki: „Jadą goście, jadą”, „Lipka”, „Karliku”, „Idzie dysc”, „Hej, na krakowskim rynku”, „Sen o Poznaniu” i „Hej, żeglarzu”. Uczniowie zatańczyli też kilka tańców. Były to: mazurski taniec ludowy SZOT, śląski taniec ludowy TROJAK, brawurowo zatańczony taniec góralski oraz taniec narodowy KRAKOWIAK. Muzyczna podróż zatoczyła koło i dzieci, a wraz z nimi zaproszeni goście, wrócili na Mazowsze. Spotkanie zakończył utwór pt. „Piękna nasza Polska cała”.
Licznie zgromadzeni goście podziękowali dzieciom za prawie godzinny występ gromkimi oklaskami i wieloma słowami uznania.