Wycieczka do Warszawy

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów oraz realizacji podstawy programowej w atrakcyjnej formie w dn. 22 lutego klasa IIIB wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Muzeum Geologiczne. Dzieci zobaczyły z bliska prawdziwe skamieniałości bezkręgowców, skały, gleby oraz wiele innych skarbów naszej Ziemi.
Kolejną atrakcją był spacer wraz z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca i Warszawską Syrenkę. Pan przewodnik przypomniał dzieciom kilka legend warszawskich.
Ostatnim miejscem, które odwiedzili trzecioklasiści był Zamek Królewski. Dzieci wzięły udział w muzealnej lekcji historii odbywającej się w salach Zamku. Na warsztatach uczniowie obejrzeli dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście (tron królewski, insygnia), dowiedzieli się jak żył i mieszkał król oraz czym się zajmował.

Agnieszka Sierocińska