Apel porządkowy dla klas IV-VIII

Pierwszy w tym roku szkolnym apel porządkowy okazał się kumulacją kilku bardzo ważnych tematów, których hasłem przewodnim jest dbałość o zdrowie. Apel został zorganizowany przez opiekunkę samorządu szkolnego – Panią Katarzynę Romańską.

W początkowej części spotkania uczniowie klas starszych zaskoczyli nauczycieli nietypowym wręczeniem kwiatów z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Pedagodzy mieli przyjemność wysłuchać krótkich życzeń od przedstawicieli uczniów. Następnie za zaufanie podziękowała demokratycznie wybrana nowa rzecznik praw ucznia – pani Sylwia Ręgowska.

11 października został w szkole ustalony jako dzień piżamy. Celem założenia na siebie piżam było solidaryzowanie się z dziećmi chorymi, przebywającymi w szpitalach. Organizatorka tego dnia – pani Joanna Plamowska wraz z panią dyrektor Beatą Bogucką wyjaśniły dzieciom, jak ważne jest codzienne dbanie o swoje zdrowie m.in. poprzez aktywność fizyczną.

Troska o zdrowie znalazła też swoje odzwierciedlenie w aktywności fizycznej, jaką zorganizowali dla uczniów nauczyciele wychowania fizycznego. W czasie ostatnich dni odbywały się międzyklasowe turnieje sportowe. Podczas apelu zdobywcy najwyższych miejsc zostali docenieni i nagrodzeni.

Na koniec apelu pani Marta Oźminkowska poprowadziła ćwiczenia gimnastyczne dla wszystkich uczestników, co spotkało się z entuzjastycznym odbiorem. Oby chęć do uczestniczenia w tak ciekawych formach przekazywania dzieciom ważnych treści towarzyszył całej społeczności szkolnej przez cały rok szkolny.