Na pomoc zwierzętom!

Luty był miesiącem, w którym klasa Ic zaangażowała się w pomoc głodnym ptakom. Podczas zajęć uczniowie wykonali specjalne przysmaki, którymi na pewno nie pogardził żaden ptaszek. Przysmaki były kolorowe i bardzo ziarniste, zostały porozwieszane przez samych uczniów na placu wokół szkoły. Dodatkowo niektórzy wsparli również akcję prowadzoną w naszej szkole dla podopiecznych z grodziskiej straży zwierząt. Uczniowie realizują także projekt „Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą”, moduł II w którym wykonujemy zadania z dobroczynnością dla zwierząt. Omawiając książkę pt. „Alpaki z Widokowej”, którą czytali koledzy z klasy 3 podczas Dnia Głośnego Czytania w dniu 7 lutego. Uczniowie poznali ciekawe przygody tych przemiłych zwierzaków oraz realizują zadania związane z wymaganiami. Dzieci mają duże serca i chętnie pomagają innym w tym przede wszystkim bezbronnym zwierzętom.

Monika Pytlarczyk