Odwiedziny służb medycznych w klasie 3b

16 października klasę 3B odwiedzili niezwykli goście- pani pielęgniarka oraz ratownik medyczny. Celem spotkania było uświadomienie uczniom konieczności dbania o własne zdrowie, a także wzbogacenie wiedzy na temat w/w zawodów.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy sprawdzać przytomność, oddech oraz tętno. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze. Goście zaprezentowali również uczniom jak we właściwy sposób zabezpieczyć ranę zanim do poszkodowanego przyjedzie fachowa pomoc.
Uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym przez Gości. Na zakończenie spotkania dzieci udały się przed szkołę, żeby z bliska zobaczyć karetkę.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie – mamie Miłosza oraz Panu Waldemarowi za odwiedziny!