Szkoła pamięta

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych, przed Zaduszkami to odpowiedni moment na odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii, na wspomnienie tych, którzy odeszli. Taki cel przyświecał klasie 3a podczas spaceru historycznego Alejkami starego cmentarza. Dzieci spotkały się z Panem Łukaszem Nowackim, który popularyzuje historię naszego miasta, regionu. Podczas spaceru dzieci mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści Pana Łukasza Nowackiego o sławnych mieszkańcach Grodziska Mazowieckiego, pochowanych na starym cmentarzu. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Spacer ten z pewnością pozostanie z nami długo w pamięci.

Mirosława Kępka