SZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA DLA PODOPIECZNYCH STRAŻY ZWIERZĄT POWIATU GRODZISKIEGO

W dniu 28.05.2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas 1-3 i 4-8 podsumowujące zbiórkę karmy dla podopiecznych Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego. Podczas spotkania Pani opowiadała o swojej pracy i zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o zwierzaki, prawidłowo je odżywiać, pielęgnować, poświęcać czas i okazywać zainteresowanie. Został poruszony również temat, jak prawidłowo należy się zachować podczas wizyty w gabinecie u lekarza weterynarii. Po spotkaniach zostały przekazane zgromadzone dary: karma sucha i mokra w ilości 119 kg, przysmaki, środki do pielęgnacji, zabawki dla zwierząt. Uczniowie wykazali się niezwykłą wrażliwością, pokazali, że nie są obojętni na los innych.

Renata Łomińska, Olga Duszak