XVI EDYCJA MIĘDZYSKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”

    

W dniu 23 listopada 2022, nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała konkurs wokalny dla uczniów z gminnych i powiatowych szkół podstawowych. To już szesnasta edycja artystycznych zmagań promujących polską piosenkę oraz dających dzieciom szansę na prezentowanie swoich muzycznych talentów na dużej scenie. O dużym zainteresowaniu w/w imprezą świadczy liczba zgłoszeń- 24 uczestników, w tym jeden chór.
W skład szanownego jury, w tym roku zasiadły panie: śpiewaczka operowa i aktorka – Pani Aleksandra Chacińska, wokalistka rockowa (pseudonim: Efi)-Pani Justyna Kawałko oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Grodzisku Mazowieckim – Pani Wioletta Hajdus.
Uczestnicy konkursu wybrali bardzo różnorodny repertuar: od nostalgicznej „Jesiennej zadumy” z repertuaru Magdy Umer, po taneczny utwór Lanberry-„Ostatni most”. Stąd niezwykle trudne zadanie miały Panie, oceniające artystyczny wyraz oraz wokalne umiejętności młodych artystów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i krótkiej naradzie Jury ogłosiło wyniki konkursu:

w kategorii zespołu
nie przyznano I oraz II miejsca,
III miejsce zajął Chór Cantabile ze SP nr 6 w Grodzisku Mazowieckim,
w kategorii solista:
I miejsce ex aequo zdobyły uczennice ze SP nr 2 w Grodzisku Mazowieckim: Jagoda Wieczorek i Maja Cyronek,
II miejsce ex aequo zdobyły :
Maja Michalska (SP nr 5 w Grodzisku Mazowieckim),
Magdalena Zając ze Szkoły Podstawowej w Międzyborowie,
II miejsce ex aequo zdobyły :
Agata Popelyukh (SP nr 6 w Grodzisku Mazowieckim),
Gabriela Pacholska ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach,
Wyróżnienia zdobyli:
Emil Sroczyk (SP nr 5 w Grodzisku Mazowieckim),
Igor Pasturkiewicz i Marcelina Nocny (SP nr 4 w Grodzisku Mazowieckim),
Antonina Zabłocka ( SP nr 2 w Grodzisku Mazowieckim)

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i pochwałę za przygotowanie, przełamanie lęku/tremy, często towarzyszącym występom na scenie.
W czasie imprezy Pani Dyrektor Beata Bogucka podziękowała nauczycielom, którzy byli koordynatorami tegorocznego wydarzenia – Paniom: Iwonie Dobiesz, Marcie Mickiewicz, Renacie Gowin oraz Agnieszce Morawskiej.
Szczególne słowa podziękowania Pani Dyrektor skierowała do Pań, które przez wszystkie edycje, współtworzyły i były odpowiedzialne za przygotowanie konkursu: Pani Renaty Gowin oraz Pani Marty Żółkiewskiej.

Warto dodać, że naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie: Igor Pasturkiewicz z kl.4c, Maja Sobczak z kl.5b i Marcelina Nocny z kl.7a.
Miłym akcentem imprezy był występ wokalny Pani Dagmary Jaworskiej, absolwentki naszej szkoły, która właśnie swoje pierwsze wokalne występy rozpoczęła w czasie jednej z edycji Konkursu ”Śpiewaj razem z nami” oraz w szkolnych ”Jasełkach”. Jak sama powiedziała, to tutaj, na grodziskiej, czy szkolnej scenie, rozpoczęła swoją muzyczną przygodę i dzięki niej spełniła swoje dziecięce marzenia o wielkiej scenie
Wszystkim laureatom – gratulujemy! Młodym artystom życzymy wytrwałości w rozwijaniu własnych talentów i pełnej sukcesów muzycznej podróży…
Do zobaczenia za rok!
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: