Pasowanie na czytelnika

W tym roku szkolnym, 4 marca 2024r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej. Miało ono miejsce w świetlicy szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy 2b przygotowali dla pierwszoklasistów część artystyczną, podczas której uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się jak należy wypożyczać i dbać o książki. Odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość z treści baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królowa Śniegu. Na zakończenie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika każdego ucznia klas pierwszych, którego dokonała pani dyrektor i pani bibliotekarka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał książkę.

Renata Łomińska