Noc Bibliotek w Grodzisku Mazowieckim – spotkanie z Beatą Biały, autorką biografii Kory.

Noc Bibliotek 2022. Spotkanie autorskie z Beatą Biały, autorką książki „Słońca bez końca. Biografia Kory”.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na Noc Bibliotek.

W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy na spotkanie z Beatą Biały, autorką książki „Słońca bez końca. Biografia Kory”.

W spotkaniu uczestniczył będzie również fotograf piosenkarki i jednocześnie bohater książki, Jacek Poremba.

W Noc Bibliotek zachęcamy Czytelników i Czytelniczki do wieczornych odwiedzin naszej biblioteki. Podczas spotkania przewidujemy kawiarenkę z kawą i herbatami smakowymi. Będzie można obejrzeć również zdjęcia Kory, wykonane przez Jacka Porembę. 

Jesteśmy przekonani, że tegoroczne hasło Nocy Bibliotek, „To się musi powieść”, w najpełniejszy sposób charakteryzuje życie i twórczość Kory, czyli Olgi Jackowskiej, która będzie bohaterką tegorocznej akcji w naszej bibliotece.

Zdjęcie Kory w materiałach promocyjnych: Jacek Poremba.

1 października (sobota), godz. 18:00

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.

WSTĘP WOLNY!

Beata Biały – dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek, m.in. biografii „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”. Od wielu lat kreśli w swoich wywiadach i artykułach portrety niebanalnych ludzi.

O książce

Kora. Piosenkarka, poetka, artystka.

Charyzmatyczna i nietuzinkowa. Niedająca się zaszufladkować. Wzbudzająca skrajne emocje. Ikoniczna.

Sama o sobie mówiła: “Nie jestem taka, jaką mnie opisują”. Jaka zatem była? Jaka droga poprowadziła ją z ubogiego krakowskiego mieszkania w suterenie na największe polskie sceny? Co ją ukształtowało?

Beata Biały z uwagą i czułością składa portret Kory niczym obraz z setek puzzli. Z rozmów z jej bliskimi, przyjaciółmi. Z zapisków i wspomnień, ze słów samej Kory kreśli fascynujący obraz tej wyjątkowej artystki i wyjątkowej kobiety.

Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Rebis.

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem “To się musi powieść”.

Kierujemy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu “Książka na leżaku”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Partner strategiczny projektu: http://Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim

Patronat medialny: http://Radio Bogoria, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria, Przegląd Regionalny

O książce: https://www.rebis.com.pl/pl/book-slonca-bez-konca-biografia-kory-beata-bialy,HCHB11118.html