Bądź Eko!

W pierwszym semestrze nasza szkoła wzięła udział w projekcie: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której organizatorem była firma Green Office Ecologic Spółka z o.o. z Warszawy. Celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W ramach akcji zbieraliśmy drobny sprzęt elektroniczny i urządzenia gospodarstwa domowego. W zamian za zebrany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny nasza szkoła otrzymała bon, który wykorzystała na zakup materiałów biurowych.

W ciągu tygodnia udało nam się zapełnić specjalnie przygotowany na zbiórkę metalowy kosz.

Przy okazji naszego kolejnego udziału w akcji o charakterze proekologicznym (również w pobliżu naszej placówki) pojawił się specjalny kontener na drobny sprzęt elektroniczny i info-kontakt w przypadku wielogabarytowego sprzętu RTV/AGD.

Dzięki takim inicjatywom  „nasze Łąki mogą być przykładem dla innych, jak „Być EKO” na co dzień.

Opracowała Sylwia Śliwińska