Bajkowe jasełka

Jak co roku w naszej szkole przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zwieńczyliśmy przedstawieniem zaprezentowanym przez uczniów klas I – III, z gościnnym towarzyszeniem uczennic klas IV-VIII, które pięknie prezentowały stare kolędy w nowym wydaniu z nietypowym orędziem. Narodzenie Pana Jezusa poruszyło także bajkową krainę. I tak do Betlejem przyszli nie tylko pasterze, królowie ale i postaci znane z bajek. Dziewczynka z zapałkami, sierotka Marysia, Pinokio, Pszczółka Maja, Jaś i Małgosia, Stary Rybak ze złotą rybką, Kopciuszek, Smerfetka, Calineczka i Czerwony Kapturek. Barwne postacie wypełniły lichą stajenkę i ucieszyły Jezusa, Maryję i Józefa. Prócz skromnych darów przyniosły także przesłanie dla każdego z nas. Dobroć, uczciwość, pracowitość, hojność, prawdomówność i pokora to cechy pożądane u każdego. To też najlepszy prezent, jaki każdy z nas może podarować innym.

Renata Łoszewska