Białe szaleństwo

W ostatnim czasie na korytarzach szkolnych można było spotkać uczniów klasy 3B, którzy promowali zdrowe odżywianie. Głównym celem niniejszego przedsięwzięcia było ukazanie dzieciom wartości zdrowia, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje samopoczucie oraz budowanie odpowiednich postaw i nawyków.
W ramach projektu trzecioklasiści przygotowali dla wszystkich uczniów niespodzianki, w których każdy mógł wziąć aktywny udział. Były to m.in.:

• możliwość odczytania ilości cukru zawartego w produktach spożywanych na co dzień;
  • ważenie cukru i przesypywanie go do torebek;
  • projektowanie piramidy zdrowego żywienia;
  • gra Dobble;
  • zdrowy poczęstunek.
    W trakcie trwania projektu uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach z dietetykiem, który przedstawił dzieciom główne zasady zdrowego odżywiania. Wiedzą tą trzecioklasiści dumnie dzielili się podczas spotkań z kolegami i koleżankami w czasie przerw.