II edycja Festiwalu Nauki i Pasji w Grodzisku Mazowiecki

W dniach 24-25 listopada 2023r. w grodziskiej Mediatece odbyła się druga edycja Festiwalu Nauki i Pasji. Dla miłośników przyrody, podróży i nauki była to okazja do spotkania ze znakomitymi prelegentami(alpiniści, żeglarze, podróżnicy, przyrodnicy, archeolodzy, itp.), którzy podzielili się swoją wiedzą oraz  opowiedzieli wiele ciekawych historii.

Wśród wielu uczestników tych niezwykłych spotkań byli także uczniowie naszej szkoły.

W dniu 24 listopada klasa 6c wzięła udział w prelekcji: „Tutanchamon – co mu zawdzięczasz?”, klasy 7a oraz 5c uczestniczyły w wykładzie : „Przez Arktykę na Marsa”, zaś w lekcji :” Badanie naukowe w krainie lodu-Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie” uczestniczyli uczniowie klasy 6b.

Być może w przyszłości pasje dalekich podróży, odkrywania świata przyrody czy badań naukowych staną się udziałem naszych wychowanków.

Opracowała Sylwia Śliwińska