Komiks japoński

Zapraszamy uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej do biblioteki publicznej na wykład i warsztaty o japońskim komiksie. Spotkanie będą odbywały się Bibliotece Głównej przy ul. 3 Maja 57 (II piętro Mediateka). Poniżej informacje.

Tytuł: Komiks Japoński – medium dla każdego.

Czas trwania: 1 h

Cel: przybliżenie historii mangi, pokazanie jej różnorodności, rodzajów, gatunków, powiązań z komiksem amerykańskim oraz stworzenie przez uczestników zajęć własnej postaci komiksowej.

Opis: na zajęciach młodzież dowie się czym dokładnie jest manga i skąd się wzięła, pozna różne jej rodzaje oraz dowie się co wspólnego z mangą ma Bambi, Superman i Batman. Będzie też okazja do stworzenia własnego bohatera komiksowego.

Warsztaty poprowadzi Anna Wojciul – ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w specjalizacji grafika i sztuka Japonii. Mangą zajmuje się od lat 90-tych XX wieku i ciągle znajduje w niej coś nowego i fascynującego. Uwielbia dzielić się wiedzą. Prowadzi szkolenia i wykłady z komiksu japońskiego, organizuje dział mangowy w Grodziskiej Bibliotece. Prywatnie właścicielka trzech kotów.

Daty: listopad (środy – piątki)
Biblioteka Główna (II p. Mediateki), przy ul. 3 Maja 57

Klasy można zapisywać u Anny Wojciul: a.wojciul@biblioteka.grodzisk.pl