Matka Boża Łaskawa w historii Polski – konkurs

Konkurs jest skierowany do uczniów wszystkich typów szkół na terenie Archidiecezji Warszawskiej
PATRONAT NAD KONKURSEM OBJĄŁ:
ks. kan. dr Łukasz Przybylski – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej
Organizatorami Konkursu są:
Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej
Koordynatorzy
mgr lic. Zofia Zawadzka, mgr lic Anna Parafenovich – doradcy metodyczni nauczania religii
Współpraca:
ks. mgr Marcin Klotz – wizytator
Regulamin Konkursu

Cel Konkursu

• Poznanie wydarzeń związanych z ingerencją „Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski” w historię naszej Ojczyzny.
  • Szerzenie kultu oraz zainteresowania obecnością Matki Bożej Łaskawej w historii naszego narodu, głównej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.
    Założenia ogólne Konkursu:
    Archidiecezjalny Konkurs: Matka Boża Łaskawa w historii Polski trwa od 12 marca 2024 roku do 13 marca 2024 roku.
    Rozstrzygnięcie konkursu – do 10 kwietnia 2024 r. zostanie zamieszczone na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Metropolitalnej Kurii Warszawskiej w zakładce dla katechetów.
    Wszyscy laureaci wraz z opiekunami zaproszeni są na Galę Finałową, która odbędzie się dnia 19 kwietnia 2024 (piątek) o godz. 12.00. Miejsce zostanie podane w późniejszym terminie.

Adresaci konkursu:

SZKOŁA PODSTAWOWA I SZKOŁY SPECJALNE
Konkurs dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 0-8) oraz szkół specjalnych. W konkursie zostaną uwzględnione kategorie wiekowe uczestników.

Zgłoszenia /nauczyciel, szkoła, klasa,/ do konkursu wiedzy nt. Matki Bożej Łaskawej, który odbędzie się stacjonarnie w budynku Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ul. Miodowa 17/19. należy przesyłać do dnia 06 marca 2024 r. na maila: zofia.zawadzka@mscdn.edu.pl

Klasy 0-3 i szkoły specjalne / konkurs plastyczny/
Uczeń wybiera jedno lub kilka wydarzeń z obecności Matki Bożej Łaskawej w historii Polski i wykonuje ilustrację.
Prace należy przesłać do 12 marca 2024 roku na adres Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ul. Miodowa 17/19. (liczy się data stempla pocztowego) wraz z wypełnioną i drukowanymi literami podpisaną metryczką, przyklejoną na tyle pracy. /Załącznik nr 1/ oraz pozostałymi załącznikami.

REGULAMIN konkursu plastycznego dla klas 0-3 i szkół specjalnych
– Kryteria oceniania prac konkursowych:

• Zgodność z tematem
  • Estetyka wykonania
  • Pomysłowość i oryginalność
  • Walory artystyczne
  • Kompozycja
  • Samodzielność wykonania
  • Praca ma być podpisana
    Technika i format pracy w konkursie plastycznym dla klas 0 – 3 i szkół specjalnych
    • technika – dowolna,
    • forma płaska
    • format A3
    Prace indywidualne, podpisane, na odwrocie pracy zamieszczona metryczka (należy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami wszystkie pola) – /załącznik nr 1/
    Każdy uczestnik składa jedną pracę.
    Udział w Konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika na potrzeby konkursu.
    Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zapoznaniem się z jego KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ /Załącznik nr 2/
    Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
    Prace do katechety należy oddać do 5 marca 2024 r.

Prace należy przesłać do 12 marca 2024 roku na adres:
Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ul. Miodowa 17/19, 02 – 246 Warszawa
Z dopiskiem: Konkurs: Matka Boża Łaskawa w historii Polski

(liczy się data stempla pocztowego) wraz z wypełnioną wyraźnie drukowanymi literami podpisaną metryczką, przyklejoną na tyle pracy, z wypełnionymi i podpisanymi załącznikami nr 1,2,3.
Uwaga!
Prace stają się własnością Organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich bezpłatnego wykorzystania jako materiał wystawowy oraz do ich publikowania.
Uwaga!
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgoda na bezpłatną publikację przesłanej pracy do Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
Jeżeli praca nie spełnia któregoś z wyżej wymienionych warunków pracę należy odrzucić.

Renata Łoszewska