Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” w klasie 1a

W tym roku szkolnym klasa 1a realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI. Hasło przewodnie tegorocznej edycji – NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI.
Uczniowie klasy 1a zakończyli realizację modułu II pod nazwą „Bądź dobry dla zwierząt”.
Na początku dzieci wysłuchały czytanej przez nauczyciela książki Adama Wajraka pt. „Lolek”. Po omówieniu treści lektury w kolejnych dniach uczniowie przystąpili do wykonywania różnych zadań. Pierwszym z nich była praca w lekturnikach. Dzieci uzupełniły metryczkę lektury, narysowały portret głównego bohatera oraz napisały o nim kilka zdań. Następnie wspólnie ustaliły, a potem indywidualnie zapisały, w jaki sposób należy dobrze zajmować się psem. W drugim zadaniu dzieci w grupach odczytały zdania związane z treścią lektury i ułożyły je w kolejności chronologicznej. Następnie zilustrowały następujące po sobie wydarzenia, tworząc lekturkową pizzę. Kolejne zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu obroży dla psa. Z kolorowego papieru dzieci stworzyły piękne i niepowtarzalne dzieła. Ostatnim i bardzo ważnym w tym module zadaniem było zrobienie czegoś dobrego dla zwierząt. W ramach realizacji tego zadania dzieci wzięły udział w zbiórce karmy dla potrzebujących zwierząt z terenu powiatu grodziskiego.

Agnieszka Gimbut