„Narodziła się Miłość” – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z klasy 1a i 4a

W styczniu w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek pod nazwą „Narodziła się Miłość” w wykonaniu dzieci z klasy 1a oraz uczennic z klasy 4a.
W pierwszej części koncertu zgromadzeni goście usłyszeli kilka utworów bardzo często śpiewanych w kościołach, przy wigilijnych stołach i znanych chyba przez większość Polaków. Były wśród nich m.in.: utrzymana w rytmie poloneza kolęda „Bóg się rodzi”, kołysanka „Lulajże Jezuniu” oraz radosne „Dzisiaj w Betlejem” i „Przybieżeli do Betlejem”. W drugiej części koncertu dzieci zaśpiewały kilka pastorałek, ale również mniej znanych kolęd. Zabrzmiały takie utwory jak: „Świeć gwiazdeczko”, „Hej, w dzień narodzenia”, „Skrzypi wóz”, „Oj maluśki, maluśki”, „Gore gwiazda Jezusowi” czy „Pastorałka od serca do ucha”.
Koncert był okazją do wspólnego kolędowania przedstawicieli różnych pokoleń tworzących naszą małą, lokalną społeczność. Wzbudził wiele pozytywnych emocji zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Agnieszka Gimbut