Szkolne kółko ekologiczne z wizytą w obserwatorium

9 października 2023r. uczniowie uczęszczający na kółko ekologiczne wraz z Panią Marią Faliszewską pojechali autobusem do Hali Widowiskowo-Sportowej.

Gdy dojechali na miejsce i weszli do budynku, zaczęli się piąć po schodach. Na górze czekała miła niespodzianka, a mianowicie obejrzeli prezentację o meteorytach i ich powstaniu, mogli je nawet zobaczyć w szklanej gablocie. Później grupa weszła na taras widokowy. Można było oglądać widoki przez wielką lornetkę. Kiedy naoglądali się wystarczająco, weszli do ogromniej kuli na samym szczycie Hali Widowiskowo – Sportowej. Pani przewodnik pokazała dwa ogromne teleskopy oraz… otworzyła klapę, przez którą oglądało się niebo. Po wspaniałej wycieczce uczniowie wrócili do szkoły.

Weronika Gutkowska – uczennica klasy 5b