NIEBIESKI MARSZ DLA AUTYZMU

Udział uczniów w „Niebieskim Marszu dla Autyzmu” stanowi znaczący gest solidarności oraz podnoszenia świadomości na temat spektrum zaburzeń autystycznych. Współcześnie, kiedy tematyka różnorodności zdobywa na znaczeniu, inicjatywy takie jak Niebieski Marsz nabierają dodatkowego wymiaru, stając się platformą edukacyjną i społeczną, która umożliwia młodym ludziom aktywny udział w budowaniu bardziej zrozumiałego i przyjaznego świata.
Angażując się w marsze i inne podobne wydarzenia, uczniowie mają okazję do nauki empatii, rozumienia potrzeb innych oraz rozwijania umiejętności społecznych. Jest to także doskonała okazja do przełamywania barier i stereotypów związanych z autyzmem. Włączając się w działania na rzecz świadomości autyzmu, młodzi ludzie uczą się, że każdy człowiek, niezależnie od swoich indywidualnych wyzwań, jest cennym członkiem społeczeństwa, którego opinie, uczucia i doświadczenia są ważne.
W tym roku naszą szkołę reprezentowała klasa 2b (p. Mirosława Roman i p. Renata Łomińska), klasa 3c (p. Karolina Niewolska i Renata Łoszewska) oraz klasa 5a (p. Marta Mickiewicz)

Karolina Niewolska