Reprezentacja szkoły w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”

Uczniowie naszej szkoły świętowali kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, także przez udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” organizowanym przez Szkołę im. Piotra Skargi w Warszawie.

26 marca w szkolnych eliminacjach została wyłoniona reprezentacja szkoły. 13 kwietnia nasze uczennice brały udział w półfinale: Kornelia Czarnecka zaprezentowała wiersz Modlitwa polskiej dziewczynki W. Bełzy, Lena Gajewska wyrecytowała utwór „Polska” M. Bryczyńskiego, a Paulina Czarnecka przedstawiła swoją interpretację wiersza K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”. Klasy młodsze reprezentowała Róża Fijałkowska.
Jak twierdził ks. Jan Twardowski: Poezja pobudza i kształtuje wrażliwości (…) jest bardzo potrzebna, zwłaszcza w dzisiejszym zmaterializowanym świecie.

Gratulujemy właśnie tej wyjątkowej wrażliwości, która sprawia, że nasza rzeczywistości staje się piękniejsza.
Nauczyciele religii